נגישות

נגישות

פלט פרסונאלי. חכם. זו לא סיסמא. ארגונים רבים חרטו על דגלם להנגיש את המידע ללקוחותיהם. גם ללקוח עם מוגבלויות ראייה מגיעה האפשרות לקרוא את המסמך לפני שהוא מתחייב לעסקה. גם לעיוור מגיע לקבל את החשבונית ולהבין אותה.
מודול הנגישות החדשני, מאפשר להנגיש את הפלט לאוכלוסיות בעלי קשיי ראייה ולעיוורים. זאת , על בסיס אותה תבנית פלט ממנה מופקים מסמכים ופלטים אחרים בפורמטים שונים ורבים.
הלקוח שלך יכול, מעתה, לשמוע את תוכן המסמך, לדלג בין פסקאות ולהבין את הכתוב בו.
כך אתה יכול לסייע ללקוחות שלך ולהגיע לכל אחד ואחד בהתאם לצרכים שלו.
מודול נגישות – עוד ערוץ הפצה חכם עבור הלקוח שלך.

הנגשת מסמכים
לאחרונה התקבלה חקיקה מקיפה הקשורה בהנגשת מימדים שונים בחיינו לאנשים עם מגבלות
כאלו ואחרות. במסגרת חקיקה זו הותקנו גם תקנות העוסקות בהיבטים שונים של הנגשת המידע
לאנשים עם מגבלות ראייה שמונעות מהם לקרוא בקלות (אם בכלל) מסמכים מודפסים או דיגיטאליים.

התקנות קובעות שני קריטריונים מרכזיים למסמך נגיש:

נגישות התוכן
תוכן המסמך צריך להיות פשוט וברור להבנה (Simplified Text).
לאנשים עם לקויות ראייה כבדות ועיוורים תוכן המסמך צריך להיות זמין בשמיעה או בכתב ברייל

נגישות העיצוב
העיצוב הגראפי של המסמך צריך להיות בהיר וקל להתמצאות ולקריאה כאשר המלל צריך להיות ערוך בגודל אות מינימאלי, בעיצוב גופן קריא ובצבע קל לקריאה
הצורך במסמכים נגישים תקף הן למדיה המודפסת והן למדיה הדיגיטאלית.

FreeForm – תמיכה מובנית בהנגשת מסמכים

היכולת לאפשר הנגשה של מסמכים המופקים ממערכת ה- FreeForm לסוגי האוכלוסיות השונות הינה נושא ש Docomotion חרתה על דיגלה כמשימה חברתית ואנושית ממדרגה ראשונה.
היות והמערכת נמצאת בליבו של תהליך הפקת הפלט הארגוני, פותח במסגרת המערכת מודול נגישות ייחודי המאפשר להוסיף לכל מסמך שכבת נגישות המאפשרת לאוכלוסיות מוגבלות ראייה להבין בקלות את תכולת המסמך ולהיחשף לתוכן השיווקי הכלול בו.
ייחודו של מודול הנגישות במערכת ה- FreeForm הוא בעובדה שהוא מאפשר לערוך תבנית פלט אחת להפקת המסמכים המיועדים הן לאוכלוסייה הרגילה והן לאוכלוסיה עם מגבלות. תכונה זו מאפשרת לארגון לצמצם באופן ניכר את היקף משאבים המושקעים בתפעול מערך הפלט הארגוני, לוודא אחידות בתוכן בין מסמכים רגילים ומסמכים מונגשים באותו ציר זמן ולאפשר לכל היישומים במרחב המחשוב הארגוני יכולות הפקת מסמכים נגישים מבלי שיהיה צורך לבצע בהם שינויים כלשהם.

להורדת PDF

צור קשר